Her kan du klikke på et bogstav og finde de saloner, der starter med det valgte bogstav, eller du kan taste et postnummer og finde de saloner der er i netop dette postnr.
Opkøber af hår?Min datter har meget langt og meget meget kraftigt hår - og har fået at vide, af flere frisører, at det vil være et fantastisk hår, at sælge ud af til parykker o.lign.
Hvem opkøber evt. hår - og hvordan foregår det ??? Skal det klippes på en bestemt måde?? Og er der et vist antal cm. som skal klippes af ??
Håber at hører fra Jer hurtigst muligt - da min datter skal til konkurrence i gymnastik om få dage - og håret helst skal klippes inden.
Se svaret her Hvordan får jeg min egen hårfarve igen?Hej Hasse. :)
Jeg har farvet mit hår brunt i 2-3 år, men jeg vil nu gerne have min naturligie hårfarve tilbage, som er mørkblond.
Men problemet er at jeg har rigtig mange røde pigmenter i mit hår, så hvis jeg bare for det farvet en tone for lys, så bliver det rødt.
Ved at man kan få lavet reflekser løbende, for at dæmpe den mørke farve, men så vil mit hår jo alligevel blive rødt.
Så findes der ikke en anden metode, så jeg kan blive mørkblond igen?
Mvh.
Joan
Se svaret her krøller og kontrolHej
Jeg har sort, lidt krøllet langt og tykt hår, men der mangler glans (virker meget tørt og kruset). Hvilke produkter kan du anbefale, eller hvilken kur kunne være optimalt til det her?
Jeg vil gerne have glat hår - permanent. Er det muligt, uden at miste hår?
Se svaret her Hej Michael,
Jeg er en pige på 15 år, og jeg synes jeg følder helt utrolig meget for tiden:(
For lidt over et halvt år siden farvede jeg mit hår helt mørkt(jeg er lyshåret af natur) Men så ville jeg gerne have mit lyse hår tilbage og jeg farvede det derfor selv 3 gange derhjemme samme dag(den ene var en afblegning)
Efter det blev det sådan en slags karamel farve og jeg synes ikke jeg fældede mere af det.
Men en måned senere fik jeg farvet lyse striber hos frisøren og mit hår blev lyst igen.
Men siden da har jeg fældet meget mere end jeg plejer, og efter jeg har været i bad kan jeg hive hår ud ved at køre hånden igennem det :(
Kan jeg risikere at tabe håret eller blive mere tynd håret? - jeg har nemlig ikke så tykt hpr i forvejen så jeg er rigtig bange!
Håber du kan hjælpe mig!!
Hilsen Emma
Se svaret her slidt hår ved brug af fladjernHej Hasse!
Jag hoppas att du förstår lite svenska för jag försökte skriva på engelska men det gick inget vidare.
Iallafall. Jag undrar om det finns något som man kan göra för att "reparera" skadat och slitet hår. Under en lång tid nu så har jag användt platttång nästan varje dag. Och det har gjort att mitt hår är väldigt slitet och förstört. Och eftersom det är långt så vill jag helst inte klippa bort allt så att det blir kort. Finns det något jag kan göra för att mitt hår ska bli så friskt som möjligt igen?
M.v.h. Madeleine
Se svaret her