Den perfekte julegaveide fra new <id cosmetics.
En speciel edition Lip Collection - 6 stk. eksklusive mini i-gloss i farverneTickled Pink, Honey Pot, Raspberry Kiss, Coconut Ice, Starlight og Candy Floss.
I- gloss giver dig glamourøse læber med fantastisk glans.
Det indbyggede spejl gør det muligt at påføre i- gloss hvor som helst, når som helst!

new <id cosmetics er en komplet og eksklusiv make-upserie tilpasset alle.
Her er en ny og overskuelig make-up serie i lækkert, eksklusivt design, hvor der er tænkt på alle detaljer lige fra funktionalitet, anvendelighed, hygiejne, lys og meget mere.
new <id passer til alle hudtyper og toner.
new <id er bygget op ud fra forbrugernes ønsker:
- Det skal være let at anvende – du kan f.eks. lave smokey eyes så let som ingenting
- Brugbare farver
- Velegnet til huden når den begynder at ældes
- Nemme tips og ideer direkte på you.tube
- Trendy make-up til en attraktiv pris
For nærmeste forhandler kontakt Salonsupport.dk på tlf. 36 16 16 09
Se også www.salonsupport.dk eller www.newcidcosmetics.com
Denne artikel er endnu ikke rated - Klik på det antal stjerner du synes artiklen skal have
Tip en ven Kommenter / Rate artikel
Paryk af eget hårHej, jeg står forand et kemo forløb og spekulere på hvordan jeg løser det med mit hår. Har rimeligt langt lyst afblejet hår, (typisk sat op i høj hestehale) med pandehår. Kunne man lave en paryk af mit eget hår? Venlig Hilsen
Ulla
Se svaret her Hej Michael :)
Ved godt det er et lidt svært spørgsmål, men prøver alligevel. Jeg har fra naturens hånd meget mørkebrunt hår, men jeg kunne så godt tænke mig at prøve lyst hår, da jeg synes det brune bliver kedeligt i længden. Har man en eller anden "regel" der siger at piger med brune øjne ikke kan have lyst hår? Her tænker jeg på om det vil klæde en?
På forhånd tak
Mvh, Janni
Se svaret her Hårtab Hej Anne Sophie
Jeg har i længere tid haft et underligt problem med mit hår, som jeg håber du har tid til at kunne hjælpe mig med.
Jeg har i hele mit liv haft naturlige krøller i mit hår, slange krøller hedder det jo nok, men her på det seneste halve år, er det begyndt og blive meget glat i begge mine sider, det krøller som det plejer baghovedet, men siderne har lige som deres eget liv, og ser bare træls ud.
jeg sender lige nogen billeder med så du kan se hvad jeg mener.
Det kunne måske godt være tegn på noget skade, da jeg bruger glattejern til min pandehår, og har farvet mit hår 10 gange i mit 22 årig liv.
jeg har siden jul, kun vasket mit hår 2 gange om ugen og ikke brugt varme ting i mit hår, men sys ikke rigtig det har hjulpet
håber virkelig du kan fortælle mig hvad der er sket, og om der er noget jeg kan gøre for at få mine krøller tilbage i siderne.
Ellers fortsæt god dag.
Hilsen Ditte
Se svaret her FarveskiftHej Jesper.
Jeg fik farvet mit hår i en varm mørk kastanje-farve med lyse reflekser, for en lille måneds tid siden. Nu har jeg fået den idé, at jeg vil have mit hår farvet rødt. Jeg har hørt man får det flotteste resultat hvis håret afbleges først, men er dette en nødvendighed? Hvad vil du anbefale jeg gør?
Hilsen Julie.
Se svaret her