Op til 100 procent repareret hår med den nye sp Repair Line
System Professionals serie Repair får en ny forbedret formular som nu endnu mere effektivt reparerer skadet hår. Som nyt medlem i serien lancerer system professional desuden Repair Mask, en ny dybdevirkende hårkur som reparerer op til 100% af hårets struktur allerede efter første behandling.
For mange er håret en vigtig faktor til om selvværet er i top eller ej. En ’dårlig hårdag’ er oftest resultatet af den daglige stress som håret udsættes for. At beholde et sundt og glansfuldt hår er en opgave eftersom håret, når det forlader hårsækken, ikke længere er biologisk aktivt. Det bliver let slidt uden at kunne reparere sig selv. Mange oplever at en klipning er den eneste løsning til at få skadet hår til at se sundt ud.
NYHED! System Professional Repair Mask er det seneste indenfor plejende og reparerende produkter. Den virker efter bare én behandling. Tests af hårets indre styrke og modstandskraft samt på hårstråenes overflade har vist at hår som behandles med SP Repair repareres med op til 100 procent.
System Professional Repair Mask anvendes efter hårvask. Fordel masken jævnt i håret og lad den virke i 5 minutter. Effekten forstærkes ved varme. Skyl ud. Anvend System Professional Repair Mask en gang om ugen. Bedste resultat fås ved anvendelse af både Repair shampoo og Repair Mask.
System Professional Repair Shampoo er beriget med en ny formular med forbedret teknologi for at reparere skadet hår. Shampooen rengør mildt samtidig med den reparerer hårstrået indefra og efterlader et beskyttende lag på ydersiden. Den anvendes med fordel inden Repair Mask.
Den store favorit System Professional Repair Cream 30 Seconds har fået en ny indpakning. Repair Cream 30 Seconds er en daglig ekspreskur som reparerer håret på kun 30 sekunder. Den indeholder blandt andet glycerin og hvedegrødsolie som gennemtrænger håret og efterlader et beskyttende lag på ydersiden.
System Professional Repair Cream 30 Seconds kan anvendes hver dag efter brug af shampoo for at genskabe glans og spændstighed på bare få sekunder. Skal skylles grundigt ud.
EKSTRA FAKTA
For yderligere oplysninger kontakt Wella på tlf. 33 26 91 11 eller se
www.wella.dk
Flere artikel billeder (klik på billedet for at se det i stort format)
Denne artikel er endnu ikke rated - Klik på det antal stjerner du synes artiklen skal have
Tip en ven Kommenter / Rate artikel